Vishay Semiconductor/Diodes Division AZ23C15-HE3-08
AZ23C15-HE3-08 picture photo
Mfg. Part Number
AZ23C15-HE3-08
Brief Description
DIODE ZENER 15V 300MW SOT23
Datasheet Download
AZ23C15-HE3-08.pdf
Availability of AZ23C15-HE3-08
QUANTITY
AZ23C15-HE3-08 Order Process
Ship out your order
Specifications of AZ23C15-HE3-08
Internal Part NumberEIS-AZ23C15-HE3-08
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Configuration1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz)15V
Tolerance±5%
Power - Max300mW
Impedance (Max) (Zzt)30 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 11V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AZ23C15-HE3-08
Related LinksAZ23C15, AZ23C15-HE3-08 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
AZ23C15-HE3-08 Details Description
Related parts for AZ23C15-HE3-08
JUMPER-H1507TR/A2015W/H1507TR10" datasheet.pdf
TOOL INSERTION/EXTRACTION FOR MT datasheet.pdf
PROBE PIN TIP W/STD BANA JACK datasheet.pdf
CABLE MICRO USB-A M-M 3M datasheet.pdf
CAP CER 7500PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
TIP XNT H CHISEL 0.8MM datasheet.pdf
CONN RCPT 25POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
762 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
TAB,FASTON,250 SERIES,MAG-MATE datasheet.pdf
HDM W/FA EMPO130F180O LM & G datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS PIN datasheet.pdf