Vishay Semiconductor/Diodes Division AZ23C22-E3-08
AZ23C22-E3-08 picture photo
Mfg. Part Number
AZ23C22-E3-08
Brief Description
DIODE ZENER 22V 300MW SOT23
Datasheet Download
AZ23C22-E3-08.pdf
Availability of AZ23C22-E3-08
QUANTITY
AZ23C22-E3-08 Order Process
Ship out your order
Specifications of AZ23C22-E3-08
Internal Part NumberEIS-AZ23C22-E3-08
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Configuration1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz)22V
Tolerance±5%
Power - Max300mW
Impedance (Max) (Zzt)55 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 17V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AZ23C22-E3-08
Related LinksAZ23C2, AZ23C22-E3-08 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
AZ23C22-E3-08 Details Description
Related parts for AZ23C22-E3-08
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS R/A SMD TIN datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK 4.9"L X 4.9"W datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
OSC MEMS 76.80MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG VIOLET 100' datasheet.pdf
RES SMD 680 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
POWER SUPPLY MODULE 24VDC datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf