Vishay Semiconductor/Diodes Division AZ23C22-G3-18
AZ23C22-G3-18 picture photo
Mfg. Part Number
AZ23C22-G3-18
Brief Description
DIODE ZENER 22V 300MW SOT23
Datasheet Download
AZ23C22-G3-18.pdf
Availability of AZ23C22-G3-18
QUANTITY
AZ23C22-G3-18 Order Process
Ship out your order
Specifications of AZ23C22-G3-18
Internal Part NumberEIS-AZ23C22-G3-18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Configuration1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz)22V
Tolerance±5%
Power - Max300mW
Impedance (Max) (Zzt)55 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 17V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AZ23C22-G3-18
Related LinksAZ23C2, AZ23C22-G3-18 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
AZ23C22-G3-18 Details Description
Related parts for AZ23C22-G3-18
CAP PUSHBUTTON ROUND RED datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
RES SMD 191 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC ADC DUAL 10BIT 105MSPS 64-QFN datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
CONN,PIN,FLTPQ datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 50V CH 0603 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf
CAP CER 33PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf