Micro Commercial Components (MCC) AZ23C24-TP
AZ23C24-TP picture photo
Mfg. Part Number
AZ23C24-TP
Brief Description
DIODE ZENER ARRAY 24V SOT23
Datasheet Download
AZ23C24-TP.pdf
Availability of AZ23C24-TP
QUANTITY
AZ23C24-TP Order Process
Ship out your order
Specifications of AZ23C24-TP
Internal Part NumberEIS-AZ23C24-TP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesDiode Handling and Mounting
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Configuration1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz)24V
Tolerance±5%
Power - Max300mW
Impedance (Max) (Zzt)80 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr1µA @ 18V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AZ23C24-TP
Related LinksAZ23C, AZ23C24-TP Datasheet, Micro Commercial Components (MCC) Distributor
AZ23C24-TP Details Description
Related parts for AZ23C24-TP
TRIMMER 20K OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 30 OHM 0804 datasheet.pdf
IC XTAL OSC VOLT CTRL RMS 6CLCC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
RES 75.9K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS SKT datasheet.pdf
CAP CER 7.6PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf