Vishay Semiconductor/Diodes Division AZ23C30-HE3-18
AZ23C30-HE3-18 picture photo
Mfg. Part Number
AZ23C30-HE3-18
Brief Description
DIODE ZENER 30V 300MW SOT23
Datasheet Download
AZ23C30-HE3-18.pdf
Availability of AZ23C30-HE3-18
QUANTITY
AZ23C30-HE3-18 Order Process
Ship out your order
Specifications of AZ23C30-HE3-18
Internal Part NumberEIS-AZ23C30-HE3-18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Configuration1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz)30V
Tolerance±5%
Power - Max300mW
Impedance (Max) (Zzt)80 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 22.5V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AZ23C30-HE3-18
Related LinksAZ23C30, AZ23C30-HE3-18 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
AZ23C30-HE3-18 Details Description
Related parts for AZ23C30-HE3-18
SWITCH TOGGLE SPST 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
IC COMPARATOR MAGNITUDE 16SOIC datasheet.pdf
DETACHABLE 200A TRMS AC/DC CLAMP datasheet.pdf
RES 137 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 21.5K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
CABLE 8COND 26AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
OSC TCXO 28.322MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES 787K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 2.0 4 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf