Diodes Incorporated AZ23C33-7
AZ23C33-7 picture photo
Mfg. Part Number
AZ23C33-7
Brief Description
DIODE ZENER ARRAY 33V SOT23-3
Datasheet Download
AZ23C33-7.pdf
Availability of AZ23C33-7
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
AZ23C33-7 Order Process
Ship out your order
Specifications of AZ23C33-7
Internal Part NumberEIS-AZ23C33-7
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Configuration1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz)33V
Tolerance±5%
Power - Max300mW
Impedance (Max) (Zzt)80 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr-
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AZ23C33-7
Related LinksAZ23, AZ23C33-7 Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
AZ23C33-7 Details Description
Related parts for AZ23C33-7
SCR DBL 2SCR 600V 55A ADD-A-PAK datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL R/A 26POS datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 16V AXIAL datasheet.pdf
IC XDCP SGL 64-TAP 2K 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS 1MM R/A SMD AU datasheet.pdf
RES SMD 3.74K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
DEVICE MARKER CC 85/54 04MM MC datasheet.pdf
Connector Receptacle 39 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125" datasheet.pdf