JST Sales America Inc. B12P-SHF-1AA(LF)(SN)
B12P-SHF-1AA(LF)(SN) picture photo
Mfg. Part Number
B12P-SHF-1AA(LF)(SN)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER 12POS 2.5MM
Datasheet Download
B12P-SHF-1AA(LF)(SN).pdf
Availability of B12P-SHF-1AA(LF)(SN)
QUANTITY
B12P-SHF-1AA(LF)(SN) Order Process
Ship out your order
Specifications of B12P-SHF-1AA(LF)(SN)
Internal Part NumberEIS-B12P-SHF-1AA(LF)(SN)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesNH
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions12
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.098" (2.50mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.236" (6.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening TypeFriction Lock
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B12P-SHF-1AA(LF)(SN)
Related LinksB12P-SHF-1, B12P-SHF-1AA(LF)(SN) Datasheet, JST Sales America Inc. Distributor
B12P-SHF-1AA(LF)(SN) Details Description
Related parts for B12P-SHF-1AA(LF)(SN)
RES SMD 6.8KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 80POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 4.75KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC CLK SYNC/JITTER CLEANER 64BGA datasheet.pdf
IC CNTRLR CHARGE LI+ 16-QSOP datasheet.pdf
IC UART/TXRX RS485 40QFN datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 800MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
SHEETING REFLECTIVE 1/2" X 5YD datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3700K 2SMD datasheet.pdf
LJT 16C 16#16 PIN RECP datasheet.pdf
8-/16-Channel, 3 V/5 V, Serial Input, Single- Supply, 12-/14-Bit Voltage Output DACs IC datasheet.pdf