Laird Technologies IAS B1443GD37
B1443GD37 picture photo
Mfg. Part Number
B1443GD37
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANT MOB COIL VHF 157MHZ 3DB 37"
Datasheet Download
B1443GD37.pdf
Availability of B1443GD37
QUANTITY
B1443GD37 Order Process
Ship out your order
Specifications of B1443GD37
Internal Part NumberEIS-B1443GD37
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Series-
Packaging*
Frequency GroupVHF (f < 300 MHz)
Frequency (Center/Band)144MHz
Frequency Range144MHz ~ 174MHz
Antenna TypeWhip, Straight
Number of Bands1
VSWR2
Return Loss-
Gain3dBi
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, NMO
Ingress Protection-
Mounting TypeBase Mount
Height (Max)37.000" (939.80mm)
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B1443GD37
Related LinksB144, B1443GD37 Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
B1443GD37 Details Description
Related parts for B1443GD37
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 36-SSOP datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.25W SOT363 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
INDICATOR 12V 19MM PROMINENT YEL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS 3.81MM datasheet.pdf
RES 11.8K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 23A TO3PN datasheet.pdf