JST Sales America Inc. B16B-PNDZS-1 (T)(LF)(SN)
B16B-PNDZS-1 (T)(LF)(SN) picture photo
Mfg. Part Number
B16B-PNDZS-1 (T)(LF)(SN)
Brief Description
CONN HEADR PND TOP 16POS 2MM PCB
Datasheet Download
B16B-PNDZS-1 (T)(LF)(SN).pdf
Availability of B16B-PNDZS-1 (T)(LF)(SN)
QUANTITY
B16B-PNDZS-1 (T)(LF)(SN) Order Process
Ship out your order
Specifications of B16B-PNDZS-1 (T)(LF)(SN)
Internal Part NumberEIS-B16B-PNDZS-1 (T)(LF)(SN)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPND Connectors
Standard Package416
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesPND
PackagingTray
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.197" (5.00mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening TypeLocking Ramp
FeaturesBoard Guide
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ColorIvory
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B16B-PNDZS-1 (T)(LF)(SN)
Related LinksB16B-PNDZS-1, B16B-PNDZS-1 (T)(LF)(SN) Datasheet, JST Sales America Inc. Distributor
B16B-PNDZS-1 (T)(LF)(SN) Details Description
Related parts for B16B-PNDZS-1 (T)(LF)(SN)
IC SDRAM 64MBIT 133MHZ 54TSOP datasheet.pdf
IC LINE RCVR QUINT DIFF 28-PLCC datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK 19MM KEYCODE 016 datasheet.pdf
CONN SMA JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
CAP MINI PANEL INDICATOR GREEN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 210K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 549 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 13.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PIN CONTACT datasheet.pdf
CONN PLUG datasheet.pdf
CAP FILM 47PF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf