Eaton (formerly Cooper Bussmann) B222-60FGF
B222-60FGF picture photo
Mfg. Part Number
B222-60FGF
Manufacturer
Product Category
Miscellaneous
Brief Description
FUSE 60A FUSIBLE A/C DISC.
Datasheet Download
B222-60FGF.pdf
Availability of B222-60FGF
QUANTITY
B222-60FGF Order Process
Ship out your order
Specifications of B222-60FGF
Internal Part NumberEIS-B222-60FGF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Uncategorized
FamilyMiscellaneous
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B222-60FGF
Related LinksB222-, B222-60FGF Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
B222-60FGF Details Description
Related parts for B222-60FGF
RES SMD 26.1K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 5.2A 24 MOHM TH datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
CAP CER 36PF 150V 0606 datasheet.pdf
IC TXRX DS3/E3 DUAL 400-BGA datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR NCP5006 datasheet.pdf
CONN RCPT 12 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CBL 1COND 16AWG 600V SLATE 500' datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 280MA 1.85 OHM datasheet.pdf