Eaton (formerly Cooper Bussmann) B222-60NF
B222-60NF picture photo
Mfg. Part Number
B222-60NF
Manufacturer
Product Category
Miscellaneous
Brief Description
FUSE 60A NON-D HVAC
Datasheet Download
B222-60NF.pdf
Availability of B222-60NF
QUANTITY
B222-60NF Order Process
Ship out your order
Specifications of B222-60NF
Internal Part NumberEIS-B222-60NF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Uncategorized
FamilyMiscellaneous
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B222-60NF
Related LinksB222, B222-60NF Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
B222-60NF Details Description
Related parts for B222-60NF
RES SMD 390 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
FUSE THERMOPLASTIC 16A datasheet.pdf
RES 360K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 3.3K OHM 6SIP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB datasheet.pdf
DIODE AVAL 1A 50V SOD-57 datasheet.pdf