JST Sales America Inc. B22B-XADSS-N (LF)(SN)
B22B-XADSS-N (LF)(SN) picture photo
Mfg. Part Number
B22B-XADSS-N (LF)(SN)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HDR XAD 22POS 2.5MM TIN TE
Datasheet Download
B22B-XADSS-N (LF)(SN).pdf
Availability of B22B-XADSS-N (LF)(SN)
QUANTITY
B22B-XADSS-N (LF)(SN) Order Process
Ship out your order
Specifications of B22B-XADSS-N (LF)(SN)
Internal Part NumberEIS-B22B-XADSS-N (LF)(SN)
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesXAD
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions22
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.098" (2.50mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.098" (2.50mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening TypeLocking Ramp
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B22B-XADSS-N (LF)(SN)
Related LinksB22B-XADSS, B22B-XADSS-N (LF)(SN) Datasheet, JST Sales America Inc. Distributor
B22B-XADSS-N (LF)(SN) Details Description
Related parts for B22B-XADSS-N (LF)(SN)
CAP ALUM 1UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZ6 M25 datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 W/CAP 24-SOIC datasheet.pdf
IC AMP CURRENT SENSE 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 29.4 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X10MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CABLE 30COND 20AWG SHLD 500' datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 304MA 170 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS T/H datasheet.pdf