EPCOS (TDK) B25832F4705K1
B25832F4705K1 picture photo
Mfg. Part Number
B25832F4705K1
Brief Description
CAP FILM 7UF 10% 640VAC QC TERM
Datasheet Download
B25832F4705K1.pdf
Availability of B25832F4705K1
QUANTITY
B25832F4705K1 Order Process
Ship out your order
Specifications of B25832F4705K1
Internal Part NumberEIS-B25832F4705K1
Standard Package12
PackagingBulk
Capacitance7µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC640V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseRadial, Can
Size / Dimension1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max)3.150" (80.00mm)
TerminationQuick Connect Tab - 0.248" (6.30mm)
Lead Spacing-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B25832F4705K1
Related LinksB25832, B25832F4705K1 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B25832F4705K1 Details Description
Related parts for B25832F4705K1
IC DAS 8CH 12BIT T/H LP 20-DIP datasheet.pdf
RES SMD 324 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS W/SKT JAM NUT datasheet.pdf
RECEIVER MOD IR REMOTE datasheet.pdf
LABEL 4X4" BLACK ON WHITE 500/PK datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 200MA 5.2 OHM datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
20W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 11A AC/DC datasheet.pdf