EPCOS (TDK) B25834B5156K4
B25834B5156K4 picture photo
Mfg. Part Number
B25834B5156K4
Brief Description
CAP FILM 15UF 10% 750VAC SCREW
Datasheet Download
B25834B5156K4.pdf
Availability of B25834B5156K4
QUANTITY
B25834B5156K4 Order Process
Ship out your order
Specifications of B25834B5156K4
Internal Part NumberEIS-B25834B5156K4
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB25834
PackagingBulk
Capacitance15µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC750V
Voltage Rating - DC-
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseRadial, Can
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationScrew Terminals
Lead Spacing-
ApplicationsDamping
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B25834B5156K4
Related LinksB25834, B25834B5156K4 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B25834B5156K4 Details Description
Related parts for B25834B5156K4
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TIP XNT B CHISEL 2.4MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS .100" STR GOLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf
VARISTOR 51.9V 5A 0603 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf