EPCOS (TDK) B25834D4107K4
B25834D4107K4 picture photo
Mfg. Part Number
B25834D4107K4
Brief Description
CAP FILM 100UF 10% 600VAC SCREW
Datasheet Download
B25834D4107K4.pdf
Availability of B25834D4107K4
QUANTITY
B25834D4107K4 Order Process
Ship out your order
Specifications of B25834D4107K4
Internal Part NumberEIS-B25834D4107K4
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB25834
PackagingBulk
Capacitance100µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC600V
Voltage Rating - DC-
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseRadial, Can
Size / Dimension3.118" Dia (79.20mm)
Height - Seated (Max)9.764" (248.00mm)
TerminationScrew Terminals
Lead Spacing1.378" (35.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B25834D4107K4
Related LinksB25834, B25834D4107K4 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B25834D4107K4 Details Description
Related parts for B25834D4107K4
IC REG BUCK 3V 2A SYNC 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .100 24POS 15AU datasheet.pdf
IC SUPERVSR MPU ADJ/RESET 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 500V 1111 datasheet.pdf
CAP CER 1UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
IC FPGA 69 I/O 100PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES SMD 0.068 OHM 3W 2512 WIDE datasheet.pdf
Crystal 30.7200MHz 10ppm 12pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf