EPCOS (TDK) B25834D5476K4
B25834D5476K4 picture photo
Mfg. Part Number
B25834D5476K4
Brief Description
CAP FILM 47UF 10% 750VAC SCREW
Datasheet Download
B25834D5476K4.pdf
Availability of B25834D5476K4
QUANTITY
B25834D5476K4 Order Process
Ship out your order
Specifications of B25834D5476K4
Internal Part NumberEIS-B25834D5476K4
Standard Package1
PackagingBulk
Capacitance47µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC750V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseRadial, Can
Size / Dimension2.528" Dia (64.20mm)
Height - Seated (Max)9.764" (248.00mm)
TerminationScrew Terminals
Lead Spacing1.378" (35.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B25834D5476K4
Related LinksB25834, B25834D5476K4 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B25834D5476K4 Details Description
Related parts for B25834D5476K4
JUMPER-H1504TR/A3048B/H1504TR 4" datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 20.3A TO220AB datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20V 20% 2917 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT QUAD PAR 28-SSOP datasheet.pdf
RES 5 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
MOUNT MAGN 3/4" TEFLEX TNCM datasheet.pdf
CAP TANT 1.2UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
9000B BACKPLANE/CHASSIS datasheet.pdf
CAP CER 20PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf