EPCOS (TDK) B25835T2224K7
B25835T2224K7 picture photo
Mfg. Part Number
B25835T2224K7
Brief Description
CAP FILM 0.22UF 10% 2.8KVAC RAD
Datasheet Download
B25835T2224K7.pdf
Availability of B25835T2224K7
QUANTITY
B25835T2224K7 Order Process
Ship out your order
Specifications of B25835T2224K7
Internal Part NumberEIS-B25835T2224K7
Standard Package6
PackagingBulk
Capacitance0.22µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC2800V (2.8kV)
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseRadial, Can
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Termination-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B25835T2224K7
Related LinksB25835, B25835T2224K7 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B25835T2224K7 Details Description
Related parts for B25835T2224K7
SURGE SUPP THYRISTOR 180V TO-92 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1.5K OHM 0804 datasheet.pdf
CONN SPNG SPAD 22-16AWG #8 SOLIS datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 2POS SKT datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 5COND 14AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
IC PLL FREQ TRANSLATOR 36CLCC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf