EPCOS (TDK) B25838T6126K
B25838T6126K picture photo
Mfg. Part Number
B25838T6126K
Brief Description
CAP FILM 12UF 10% 440VAC QC TERM
Datasheet Download
B25838T6126K.pdf
Availability of B25838T6126K
QUANTITY
B25838T6126K Order Process
Ship out your order
Specifications of B25838T6126K
Internal Part NumberEIS-B25838T6126K
PackagingBulk
Capacitance12µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC440V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseRadial, Can
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)*
TerminationQuick Connect Tab - 0.248" (6.30mm)
Lead Spacing-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B25838T6126K
Related LinksB25838, B25838T6126K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B25838T6126K Details Description
Related parts for B25838T6126K
FIXED IND 27UH 1.7A 110 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC CLK DATA REC VIDEO 80MHZ datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A DO213AB datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Plug USB TypeA 4 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
ETHERNET CONN KIT W/TOOL datasheet.pdf
RES SMD 2.15M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC VERT GRN 18CK datasheet.pdf