EPCOS (TDK) B25838T6126K4
B25838T6126K4 picture photo
Mfg. Part Number
B25838T6126K4
Brief Description
CAP FILM 12UF 10% 900VAC QC TERM
Datasheet Download
B25838T6126K4.pdf
Availability of B25838T6126K4
QUANTITY
B25838T6126K4 Order Process
Ship out your order
Specifications of B25838T6126K4
Internal Part NumberEIS-B25838T6126K4
PackagingBulk
Capacitance12µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC900V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseRadial, Can
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)*
TerminationQuick Connect Tab - 0.248" (6.30mm)
Lead Spacing-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B25838T6126K4
Related LinksB25838, B25838T6126K4 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B25838T6126K4 Details Description
Related parts for B25838T6126K4
CONN EDGECARD 122PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 182PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CHOKE TOROID 2.2MH 8A VERTICAL datasheet.pdf
CONN SPADE TONG FLANGED 16-14AWG datasheet.pdf
IC FIFO 1024X36 10NS 256BGA datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 1.5M OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 210A D2PAK datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 5POS SNGL SMD datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 590MA 140 MOHM datasheet.pdf