JST Sales America Inc. B26B-XADSS-N(LF)(SN)
B26B-XADSS-N(LF)(SN) picture photo
Mfg. Part Number
B26B-XADSS-N(LF)(SN)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HDR XAD 26POS 2.5MM TIN TE
Datasheet Download
B26B-XADSS-N(LF)(SN).pdf
Availability of B26B-XADSS-N(LF)(SN)
QUANTITY
B26B-XADSS-N(LF)(SN) Order Process
Ship out your order
Specifications of B26B-XADSS-N(LF)(SN)
Internal Part NumberEIS-B26B-XADSS-N(LF)(SN)
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesXAD
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.098" (2.50mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.098" (2.50mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening TypeLocking Ramp
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B26B-XADSS-N(LF)(SN)
Related LinksB26B-XADSS, B26B-XADSS-N(LF)(SN) Datasheet, JST Sales America Inc. Distributor
B26B-XADSS-N(LF)(SN) Details Description
Related parts for B26B-XADSS-N(LF)(SN)
OPTO SENSOR LEVER TYPE datasheet.pdf
RES SMD 12 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONNECTOR RECEPT 96POS STR datasheet.pdf
IC CTRLR PWM SYNC BUCK 40-QFN datasheet.pdf
TVS DIODE 6.05VWM 11.7VC MELF datasheet.pdf
TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W DL +/-12V OUT SIP datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 1.08A 397 MOHM datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 30SKT SLD CUP datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 1W DO214AC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Surface Mount, Right Angle Solder datasheet.pdf