EPCOS (TDK) B32021A3103M
B32021A3103M picture photo
Mfg. Part Number
B32021A3103M
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 10000PF 20% 1.5KVDC RAD
Datasheet Download
B32021A3103M.pdf
Availability of B32021A3103M
QUANTITY
B32021A3103M Order Process
Ship out your order
Specifications of B32021A3103M
Internal Part NumberEIS-B32021A3103M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFilm Capacitors
Automotive Industry Capacitors
Featured ProductFilm Capacitors
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32021
PackagingBulk
Capacitance10000pF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC300V
Voltage Rating - DC1500V (1.5kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.512" L x 0.236" W (13.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationsEMI, RFI Suppression
FeaturesY2 Safety Rated
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32021A3103M
Related LinksB32021, B32021A3103M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32021A3103M Details Description
Related parts for B32021A3103M
DIODE ZENER 16V 1W SMA datasheet.pdf
RES SMD 54.9 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIE SET FOR CRIMPFOX-RCI 6-1 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 0.18UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 220PF 25V JB 0201 datasheet.pdf
IC REG BUCK 2.8V 1A SYNC TSOT25 datasheet.pdf