EPCOS (TDK) B32021A3152M289
B32021A3152M289 picture photo
Mfg. Part Number
B32021A3152M289
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 1500PF 20% 1.5KVDC RAD
Datasheet Download
B32021A3152M289.pdf
Availability of B32021A3152M289
QUANTITY
B32021A3152M289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32021A3152M289
Internal Part NumberEIS-B32021A3152M289
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFilm Capacitors
Automotive Industry Capacitors
Featured ProductFilm Capacitors
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32021
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance1500pF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC300V
Voltage Rating - DC1500V (1.5kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.354" (9.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationsEMI, RFI Suppression
FeaturesY2 Safety Rated
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32021A3152M289
Related LinksB32021A, B32021A3152M289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32021A3152M289 Details Description
Related parts for B32021A3152M289
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN WIRE TO BOARD HDR 4 POS datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 7PS 2MM VERT W/LATCH datasheet.pdf
IC DAC 8CH W/ON-CHIP PLL 48LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
AST PRO INSTL 10 PC JCAS W/PULL datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ24B PG21 datasheet.pdf
INSERT MALE 4+2POS+1GND SCREW datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 6A PUSH-PULL datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf