EPCOS (TDK) B32021A3222M289
B32021A3222M289 picture photo
Mfg. Part Number
B32021A3222M289
Brief Description
CAP FILM 2200PF 20% 1.5KVDC RAD
Datasheet Download
B32021A3222M289.pdf
Availability of B32021A3222M289
QUANTITY
B32021A3222M289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32021A3222M289
Internal Part NumberEIS-B32021A3222M289
SeriesB32021
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC300V
Voltage Rating - DC1500V (1.5kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.354" (9.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32021A3222M289
Related LinksB32021A, B32021A3222M289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32021A3222M289 Details Description
Related parts for B32021A3222M289
RES SMD 487K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
IC BUFFER 140MHZ 5CH 3.3V 8TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 120UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES ZERO OHM 0804 datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
DIODE ARRAY 60V 10A ITO220AB datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
MOD DIODE 1600V 100A ADD-A-PAK datasheet.pdf
16-18 AWG CRIMP TOOL datasheet.pdf
CAP FILM 0.01UF 5% 1250VDC AXIAL datasheet.pdf