EPCOS (TDK) B32021A3562M
B32021A3562M picture photo
Mfg. Part Number
B32021A3562M
Brief Description
CAP FILM 5600PF 20% 1.5KVDC RAD
Datasheet Download
B32021A3562M.pdf
Availability of B32021A3562M
QUANTITY
B32021A3562M Order Process
Ship out your order
Specifications of B32021A3562M
Internal Part NumberEIS-B32021A3562M
SeriesB32021
PackagingBulk
Capacitance5600pF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC300V
Voltage Rating - DC1500V (1.5kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.512" L x 0.197" W (13.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32021A3562M
Related LinksB32021, B32021A3562M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32021A3562M Details Description
Related parts for B32021A3562M
RES SMD 137 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.5A TO263-5 datasheet.pdf
CAP CER 47PF 1KV SL RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 95.3 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
ENCODER MODULE 2CH 200CPR datasheet.pdf
ICL 220 OHM 25% 1A 15MM datasheet.pdf
LINK MODULE TWIST PAIR datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS STR 5MM datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25, 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf