EPCOS (TDK) B32231D8103K
B32231D8103K picture photo
Mfg. Part Number
B32231D8103K
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 10000PF 630VDC AXIAL
Datasheet Download
B32231D8103K.pdf
Availability of B32231D8103K
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
B32231D8103K Order Process
Ship out your order
Specifications of B32231D8103K
Internal Part NumberEIS-B32231D8103K
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32231
PackagingBulk
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Termination-
Lead Spacing-
ApplicationsGeneral Purpose
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32231D8103K
Related LinksB32231, B32231D8103K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32231D8103K Details Description
Related parts for B32231D8103K
IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 18SOIC datasheet.pdf
IC DVR HS DUAL MOSFET 8DIP datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 2MHZ 8TSSOP-J datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV DARL W/BASE 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 1W DO213AB datasheet.pdf