EPCOS (TDK) B32231D8223K
B32231D8223K picture photo
Mfg. Part Number
B32231D8223K
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 0.022UF 630VDC AXIAL
Datasheet Download
B32231D8223K.pdf
Availability of B32231D8223K
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
B32231D8223K Order Process
Ship out your order
Specifications of B32231D8223K
Internal Part NumberEIS-B32231D8223K
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32231
PackagingBulk
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Termination-
Lead Spacing-
ApplicationsGeneral Purpose
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32231D8223K
Related LinksB32231, B32231D8223K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32231D8223K Details Description
Related parts for B32231D8223K
JUMPER-H2728TR/C2065L/H2728TR 6" datasheet.pdf
GDT 350V 20% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONN RCPT WATERPRF 10POS SLD PIN datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 6.3V 10% 2312 datasheet.pdf
OSC MEMS 33.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
TM3157K6R3DHBA datasheet.pdf
FUMECUBE MAX 120V datasheet.pdf