EPCOS (TDK) B32231D8223K
B32231D8223K picture photo
Mfg. Part Number
B32231D8223K
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 0.022UF 630VDC AXIAL
Datasheet Download
B32231D8223K.pdf
Availability of B32231D8223K
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
B32231D8223K Order Process
Ship out your order
Specifications of B32231D8223K
Internal Part NumberEIS-B32231D8223K
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32231
PackagingBulk
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Termination-
Lead Spacing-
ApplicationsGeneral Purpose
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32231D8223K
Related LinksB32231, B32231D8223K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32231D8223K Details Description
Related parts for B32231D8223K
RES 1.1M OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
RES 9.1 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN 34POS IDC RIBBON CABLE SOCK datasheet.pdf