EPCOS (TDK) B32231D8473K
B32231D8473K picture photo
Mfg. Part Number
B32231D8473K
Brief Description
CAP FILM 0.047UF 630VDC AXIAL
Datasheet Download
B32231D8473K.pdf
Availability of B32231D8473K
QUANTITY
B32231D8473K Order Process
Ship out your order
Specifications of B32231D8473K
Internal Part NumberEIS-B32231D8473K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32231
PackagingBulk
Capacitance0.047µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Termination-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32231D8473K
Related LinksB32231, B32231D8473K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32231D8473K Details Description
Related parts for B32231D8473K
CAP TANT 470UF 4V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN HEADER 66POS .100" DUAL TIN datasheet.pdf
RES SMD 267K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR L6566B datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 45NS 80PQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 48VIN 12VOUT DIP24 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 5MM datasheet.pdf
RES 2.1M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
POT 5K OHM .25W datasheet.pdf
IMCV SNMP MANAGEABLE CONVRTR datasheet.pdf
DIODE ZENER 1.25W DO214AC datasheet.pdf