EPCOS (TDK) B32231D8474M000
B32231D8474M000 picture photo
Mfg. Part Number
B32231D8474M000
Brief Description
CAP FILM 0.47UF 20% 630VDC AXIAL
Datasheet Download
B32231D8474M000.pdf
Availability of B32231D8474M000
QUANTITY
B32231D8474M000 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32231D8474M000
Internal Part NumberEIS-B32231D8474M000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32231
PackagingBulk
Capacitance0.47µF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.551" W, 0.315" T x 1.063" L (14.00mm, 8.00mm x 27.00mm)
Height - Seated (Max)-
TerminationWire Leads
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32231D8474M000
Related LinksB32231D, B32231D8474M000 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32231D8474M000 Details Description
Related parts for B32231D8474M000
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
RES 2.49 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 100V C0G 0805 datasheet.pdf
1.27 HD SMT SHRD datasheet.pdf
MGRID HDR SMT WO/CAP/SPCR 10CKT datasheet.pdf
CELLULAR RTU: I/O CONCENTRATOR A datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf