EPCOS (TDK) B32232A1155K
B32232A1155K picture photo
Mfg. Part Number
B32232A1155K
Brief Description
CAP FILM 1.5UF 10% 100VDC AXIAL
Datasheet Download
B32232A1155K.pdf
Availability of B32232A1155K
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
B32232A1155K Order Process
Ship out your order
Specifications of B32232A1155K
Internal Part NumberEIS-B32232A1155K
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32232
PackagingBulk
Capacitance1.5µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.315" Dia x 1.063" L (8.00mm x 27.00mm)
Height - Seated (Max)-
TerminationWire Leads
Lead Spacing-
ApplicationsGeneral Purpose
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32232A1155K
Related LinksB32232, B32232A1155K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32232A1155K Details Description
Related parts for B32232A1155K
IC SNGL 12BIT PARALLEL D/A20SSOP datasheet.pdf
4P,HPI 2.5MM PITCH,SHROUDED, datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 18POS 5A datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
KIT SOLAR EXPLORER PICCOLO datasheet.pdf
RES 46.4K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 18PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
SERVO MOTOR datasheet.pdf
CONN ADAPT N JACK-1.0/2.3 JACK datasheet.pdf
HSI NARROW datasheet.pdf
LED 1/2" DOME RED 12VDC LEAD datasheet.pdf