EPCOS (TDK) B32361A4306J80
B32361A4306J80 picture photo
Mfg. Part Number
B32361A4306J80
Brief Description
CAP FILM 30UF 5% 480VAC SCREW
Datasheet Download
B32361A4306J80.pdf
Availability of B32361A4306J80
QUANTITY
B32361A4306J80 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32361A4306J80
Internal Part NumberEIS-B32361A4306J80
PCN PackagingB3236 Series 02/Apr/2015
Standard Package24
PackagingBulk
Capacitance30µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC480V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 70°C
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseRadial, Can
Size / Dimension2.500" Dia (63.50mm)
Height - Seated (Max)3.228" (82.00mm)
TerminationScrew Terminals
Lead Spacing1.378" (35.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32361A4306J80
Related LinksB32361A, B32361A4306J80 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32361A4306J80 Details Description
Related parts for B32361A4306J80
RELAY TELECOM DPDT 2A 3V datasheet.pdf
RES SMD 60.4 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf