EPCOS (TDK) B32520C1223K189
B32520C1223K189 picture photo
Mfg. Part Number
B32520C1223K189
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 0.022UF 10% 100VDC RAD
Datasheet Download
B32520C1223K189.pdf
Availability of B32520C1223K189
QUANTITY
B32520C1223K189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32520C1223K189
Internal Part NumberEIS-B32520C1223K189
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Industry Capacitors
Featured ProductFilm Capacitors
PCN Obsolescence/ EOLB32520 Series 30/May/2014
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package11,200
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32520
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationsEMI, RFI Suppression
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32520C1223K189
Related LinksB32520C, B32520C1223K189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32520C1223K189 Details Description
Related parts for B32520C1223K189
IC REG CTRLR PWM 40-QFN datasheet.pdf
RES SMD 324K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FUSE 3A 600V FAST ACT CLASS T datasheet.pdf
ENG POWERWHITE COOL WHITE OVAL datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V Z5U 1206 datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCTS datasheet.pdf
LED GREEN 4PLCC SMD datasheet.pdf
IC AMP LNA GPS/GNSS 4-WLP datasheet.pdf
TRIMMER 10 OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
MICROPHONE COND ANALOG -72DB datasheet.pdf
HDR VERT MALE 508MM 12C MTG ENDS datasheet.pdf