EPCOS (TDK) B32521C3154J
B32521C3154J picture photo
Mfg. Part Number
B32521C3154J
Brief Description
CAP FILM 0.15UF 5% 250VDC RADIAL
Datasheet Download
B32521C3154J.pdf
Availability of B32521C3154J
QUANTITY
B32521C3154J Order Process
Ship out your order
Specifications of B32521C3154J
Internal Part NumberEIS-B32521C3154J
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32521
PackagingBulk
Capacitance0.15µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET) - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.354" (9.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32521C3154J
Related LinksB32521, B32521C3154J Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32521C3154J Details Description
Related parts for B32521C3154J
IC TXRX RS232 3.3V W/SD 20TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.21K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC QUAD LINE RCVR LP 14-DIP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A DO220AA datasheet.pdf
WIREWAY 90 DEG STEEL 4X4" GREY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
MULTI-PAIR 4COND 20AWG 1000' datasheet.pdf
IC SDRAM 512M 143MHZ 54WBGA datasheet.pdf
CAP CER 0.70PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL 15POS M3 GREY datasheet.pdf
CAP TANT POLY 1000UF 60V CHA MNT datasheet.pdf