EPCOS (TDK) B32521C684K189
B32521C684K189 picture photo
Mfg. Part Number
B32521C684K189
Brief Description
CAP FILM 0.68UF 10% 63VDC RADIAL
Datasheet Download
B32521C684K189.pdf
Availability of B32521C684K189
QUANTITY
B32521C684K189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32521C684K189
Internal Part NumberEIS-B32521C684K189
Standard Package6,800
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32521
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.68µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC40V
Voltage Rating - DC63V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.276" (7.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32521C684K189
Related LinksB32521C, B32521C684K189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32521C684K189 Details Description
Related parts for B32521C684K189
PROTO BOARD 14/16 SOIC 16PIN SIP datasheet.pdf
VARISTOR 462V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 1KB FLASH 14TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
IC SRAM 32K X 16 5.0V 44-TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156" datasheet.pdf
ICL 40 OHM 15% 2A 15.88MM datasheet.pdf
LED COB CXB1512 5000K WHT SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf