EPCOS (TDK) B32521E6103K189
B32521E6103K189 picture photo
Mfg. Part Number
B32521E6103K189
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 10000PF 10% 400VDC RAD
Datasheet Download
B32521E6103K189.pdf
Availability of B32521E6103K189
QUANTITY
B32521E6103K189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32521E6103K189
Internal Part NumberEIS-B32521E6103K189
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Industry Capacitors
Featured ProductFilm Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package6,800
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32521
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.276" (7.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationsEMI, RFI Suppression
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32521E6103K189
Related LinksB32521E, B32521E6103K189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32521E6103K189 Details Description
Related parts for B32521E6103K189
IC 7-SEG LED DECOD/DRVR 16-TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 3.2UH 7.4A 12.4 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS 1MM SMD TIN datasheet.pdf
DESOLDER TWEEZERS W/RTW2 TIP SET datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
5-15MM T-BEAM L/ON NPN M3 MTG datasheet.pdf
CAP CER 680PF 500V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
INDUCTOR 14.0 X 12.8 X 6.5 5.6UH datasheet.pdf
Isolated, Low VOUT to 70A, Half-Brick DC/DC Converters datasheet.pdf