EPCOS (TDK) B32521E6103K189
B32521E6103K189 picture photo
Mfg. Part Number
B32521E6103K189
Brief Description
CAP FILM 10000PF 10% 400VDC RAD
Datasheet Download
B32521E6103K189.pdf
Availability of B32521E6103K189
QUANTITY
B32521E6103K189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32521E6103K189
Internal Part NumberEIS-B32521E6103K189
Standard Package6,800
SeriesB32521
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.276" (7.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32521E6103K189
Related LinksB32521E, B32521E6103K189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32521E6103K189 Details Description
Related parts for B32521E6103K189
RELAY TELECOM DPDT 1A 24V datasheet.pdf
CONN CONTACT 12-16 AWG TIN datasheet.pdf
REG SW 8V 1.75A SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 1A 340 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 455MA 500 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES SMD 274 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 1A datasheet.pdf