EPCOS (TDK) B32521E6154K189
B32521E6154K189 picture photo
Mfg. Part Number
B32521E6154K189
Brief Description
CAP FILM 0.15UF 10% 400VDC RAD
Datasheet Download
B32521E6154K189.pdf
Availability of B32521E6154K189
QUANTITY
B32521E6154K189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32521E6154K189
Internal Part NumberEIS-B32521E6154K189
Standard Package4,400
SeriesB32521
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.15µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.512" L x 0.236" W (13.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32521E6154K189
Related LinksB32521E, B32521E6154K189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32521E6154K189 Details Description
Related parts for B32521E6154K189
CABLE SCSI3-SCSI3 UL2919 .9M datasheet.pdf
RES SMD 56.2 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 22.6K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN BOOT FOR BNC, N, TNC, UHF datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC SS OUT 24V datasheet.pdf
IP CORE MCDMA CTLR ORCA 4 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 5VIN 15VOUT 2W datasheet.pdf
RES SMD 6.2M OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 6.3A 11 MOHM TH datasheet.pdf