EPCOS (TDK) B32522C1474J
B32522C1474J picture photo
Mfg. Part Number
B32522C1474J
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 0.47UF 5% 100VDC RADIAL
Datasheet Download
B32522C1474J.pdf
Availability of B32522C1474J
QUANTITY
B32522C1474J Order Process
Ship out your order
Specifications of B32522C1474J
Internal Part NumberEIS-B32522C1474J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Industry Capacitors
Featured ProductFilm Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32522
PackagingBulk
Capacitance0.47µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET) - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.413" (10.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationsEMI, RFI Suppression
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32522C1474J
Related LinksB32522, B32522C1474J Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32522C1474J Details Description
Related parts for B32522C1474J
RES ARRAY 9 RES 82K OHM 10SIP datasheet.pdf
TVS DIODE 185VWM 328VC DO201AE datasheet.pdf
RES SMD 9.31M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 68POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 9.5"L X 6.34"W datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.5A TO263-5 datasheet.pdf
RND SPACER 0.032" NYLON 19.81MM datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
RES SMD 5.6M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf
WIRE DUCT PVC SLOTTED datasheet.pdf
IC DDR 256MB 200MHZ 2.5V 66TSOP datasheet.pdf