EPCOS (TDK) B32522C6683J289
B32522C6683J289 picture photo
Mfg. Part Number
B32522C6683J289
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 0.068UF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
B32522C6683J289.pdf
Availability of B32522C6683J289
QUANTITY
B32522C6683J289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32522C6683J289
Internal Part NumberEIS-B32522C6683J289
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Industry Capacitors
Featured ProductFilm Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package4,680
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32522
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.068µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationsEMI, RFI Suppression
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32522C6683J289
Related LinksB32522C, B32522C6683J289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32522C6683J289 Details Description
Related parts for B32522C6683J289
LED 7SEG .39" SGL 625NM RED CA datasheet.pdf
IC DAC 10BIT 125MSPS 28-SOIC datasheet.pdf
BATTERY PACK 7.2V 1900MAH NIMH datasheet.pdf
CAP ALUM 82000UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
RES 10K OHM .1% 5 PPM 1/8W datasheet.pdf
MOSFET P-CH 8A 20V MCPH3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
BEND RELIEF 6.0MM GRAY datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 24V 150W datasheet.pdf