EPCOS (TDK) B32522C6683J289
B32522C6683J289 picture photo
Mfg. Part Number
B32522C6683J289
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 0.068UF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
B32522C6683J289.pdf
Availability of B32522C6683J289
QUANTITY
B32522C6683J289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32522C6683J289
Internal Part NumberEIS-B32522C6683J289
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Industry Capacitors
Featured ProductFilm Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package4,680
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32522
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.068µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationsEMI, RFI Suppression
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32522C6683J289
Related LinksB32522C, B32522C6683J289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32522C6683J289 Details Description
Related parts for B32522C6683J289
DIODE ZENER 3.9V 1W DO41 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 2:1 ECL 5V 8TSSOP datasheet.pdf
CONN N PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
OSC VCXO 155.52MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SOIC datasheet.pdf
IC MCU ARM7 32KB FLASH 32LFCSP datasheet.pdf
RES SMD 88.7K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 50V 10% 2917 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 25V 10% 2917 datasheet.pdf
CAP FILM 7500PF 5% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS .100" TIN datasheet.pdf