EPCOS (TDK) B32522N3105K189
B32522N3105K189 picture photo
Mfg. Part Number
B32522N3105K189
Brief Description
CAP FILM 1UF 10% 250VDC RADIAL
Datasheet Download
B32522N3105K189.pdf
Availability of B32522N3105K189
QUANTITY
B32522N3105K189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32522N3105K189
Internal Part NumberEIS-B32522N3105K189
Standard Package700
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32522
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.709" L x 0.335" W (18.00mm x 8.50mm)
Height - Seated (Max)0.571" (14.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32522N3105K189
Related LinksB32522N, B32522N3105K189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32522N3105K189 Details Description
Related parts for B32522N3105K189
IC SWITCH QUAD BILATERAL 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 681 OHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 1.5KV X7R 1825 datasheet.pdf
RES MO 1/2W 4.3K OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX QUAD 1X1 14TSSOP datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
1.8 V to 5 V Auto-Zero, In-Amp with Shutdown IC datasheet.pdf