EPCOS (TDK) B32522N6105K189
B32522N6105K189 picture photo
Mfg. Part Number
B32522N6105K189
Brief Description
CAP FILM 1UF 10% 450VDC RADIAL
Datasheet Download
B32522N6105K189.pdf
Availability of B32522N6105K189
QUANTITY
B32522N6105K189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32522N6105K189
Internal Part NumberEIS-B32522N6105K189
Standard Package2,200
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32522
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC450V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.709" L x 0.433" W (18.00mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max)0.728" (18.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32522N6105K189
Related LinksB32522N, B32522N6105K189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32522N6105K189 Details Description
Related parts for B32522N6105K189
JUMPER-H9992TR/1852BK/H9992TR 8" datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL DPST 16SOIC datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 910PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
1739-14 FRT. CUT OFF DIE datasheet.pdf
CAP CER 82PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 23.2K OHM 1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 41 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf