EPCOS (TDK) B32522N6154J
B32522N6154J picture photo
Mfg. Part Number
B32522N6154J
Brief Description
CAP FILM 0.15UF 5% 450VDC RADIAL
Datasheet Download
B32522N6154J.pdf
Availability of B32522N6154J
QUANTITY
B32522N6154J Order Process
Ship out your order
Specifications of B32522N6154J
Internal Part NumberEIS-B32522N6154J
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32522
PackagingBulk
Capacitance0.15µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC450V
Dielectric MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.413" (10.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32522N6154J
Related LinksB32522, B32522N6154J Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32522N6154J Details Description
Related parts for B32522N6154J
IC LDO REG SMART DUAL3.3V 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 250V X7R 1210 datasheet.pdf
CABLE TIE MOUNT #8 SCREW WR datasheet.pdf
CAP CER 3.2PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
SWITCH OPTICAL MU 1X2 850NM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DP3T 4A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 500V SCREW datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX DUAL 4X1 16TSSOP datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf