EPCOS (TDK) B32522N6474J
B32522N6474J picture photo
Mfg. Part Number
B32522N6474J
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 0.47UF 5% 450VDC RADIAL
Datasheet Download
B32522N6474J.pdf
Availability of B32522N6474J
QUANTITY
B32522N6474J Order Process
Ship out your order
Specifications of B32522N6474J
Internal Part NumberEIS-B32522N6474J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Industry Capacitors
Featured ProductFilm Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32522
PackagingBulk
Capacitance0.47µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC450V
Dielectric MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.709" L x 0.335" W (18.00mm x 8.50mm)
Height - Seated (Max)0.571" (14.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationsEMI, RFI Suppression
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32522N6474J
Related LinksB32522, B32522N6474J Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32522N6474J Details Description
Related parts for B32522N6474J
IC REG LDO 2.7V 0.3A SNT6A datasheet.pdf
TRIMMER 1M OHM 0.75W TH datasheet.pdf
BOARD EVAL NCP2892B datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS 1.00" DL GOLD datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 6.5UH SMD datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR SPI 14-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 24POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 13.7K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
SC 3.81/08/135G 3.2SN OR BX datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf