EPCOS (TDK) B32523Q3105K189
B32523Q3105K189 picture photo
Mfg. Part Number
B32523Q3105K189
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 1UF 10% 250VDC RADIAL
Datasheet Download
B32523Q3105K189.pdf
Availability of B32523Q3105K189
QUANTITY
B32523Q3105K189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32523Q3105K189
Internal Part NumberEIS-B32523Q3105K189
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Industry Capacitors
Featured ProductFilm Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package2,800
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32523
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension1.043" L x 0.236" W (26.50mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.591" (15.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.886" (22.50mm)
ApplicationsEMI, RFI Suppression
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32523Q3105K189
Related LinksB32523Q, B32523Q3105K189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32523Q3105K189 Details Description
Related parts for B32523Q3105K189
RES SMD 3.48K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC DUAL GP DIFF COMPARATR 8-SOIC datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 9UCSP datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 20 OLIVE datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 36"L X 36"W datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf