EPCOS (TDK) B32523Q3474K289
B32523Q3474K289 picture photo
Mfg. Part Number
B32523Q3474K289
Brief Description
CAP FILM 0.47UF 10% 250VDC RAD
Datasheet Download
B32523Q3474K289.pdf
Availability of B32523Q3474K289
QUANTITY
B32523Q3474K289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32523Q3474K289
Internal Part NumberEIS-B32523Q3474K289
Standard Package2,720
SeriesB32523
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.47µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension1.043" L x 0.236" W (26.50mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.591" (15.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.886" (22.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32523Q3474K289
Related LinksB32523Q, B32523Q3474K289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32523Q3474K289 Details Description
Related parts for B32523Q3474K289
DIODE ZENER 6.8V 1W DO41 datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.032" NYLON 3/8" datasheet.pdf
INDICATOR NEON AMBER PANEL MNT datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 500V SNAP datasheet.pdf
CABLE 3COND 18AWG SHLD 100' datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY/CLR 5.2"LX15.75"W datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT PIN CRIMP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED THRU HOLE datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 60A datasheet.pdf