EPCOS (TDK) B32523Q6105K189
B32523Q6105K189 picture photo
Mfg. Part Number
B32523Q6105K189
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 1UF 10% 400VDC RADIAL
Datasheet Download
B32523Q6105K189.pdf
Availability of B32523Q6105K189
QUANTITY
B32523Q6105K189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32523Q6105K189
Internal Part NumberEIS-B32523Q6105K189
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Industry Capacitors
Featured ProductFilm Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package1,600
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32523
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension1.043" L x 0.413" W (26.50mm x 10.50mm)
Height - Seated (Max)0.650" (16.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.886" (22.50mm)
ApplicationsEMI, RFI Suppression
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32523Q6105K189
Related LinksB32523Q, B32523Q6105K189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32523Q6105K189 Details Description
Related parts for B32523Q6105K189
CONN HEADER 34POS .100" STR TIN datasheet.pdf
IC MCU ARM 32KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 15VIN 09VOUT datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 55POS datasheet.pdf
IC MPU I.MX28 454MHZ 289MAPBGA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CABLE 2COND 20AWG SLATE 500' datasheet.pdf
RELAY SSR 280VAC 125A PANEL MNT datasheet.pdf