EPCOS (TDK) B32523Q8154J289
B32523Q8154J289 picture photo
Mfg. Part Number
B32523Q8154J289
Brief Description
CAP FILM 0.15UF 5% 630VDC RADIAL
Datasheet Download
B32523Q8154J289.pdf
Availability of B32523Q8154J289
QUANTITY
B32523Q8154J289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32523Q8154J289
Internal Part NumberEIS-B32523Q8154J289
Standard Package2,720
SeriesB32523
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.15µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension1.043" L x 0.236" W (26.50mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.591" (15.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.886" (22.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32523Q8154J289
Related LinksB32523Q, B32523Q8154J289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32523Q8154J289 Details Description
Related parts for B32523Q8154J289
RES SMD 19.6 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN HOUSING TAB 3POS KEY-X PANL datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM 10% DISC datasheet.pdf
DIODE MODULE 3KV 700A DO200AB datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 3POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN 12VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS R/A 10MM datasheet.pdf
RES 21.5K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PRES 100PSI GAUG 5V SMT datasheet.pdf
Connector Socket 24 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 20POS datasheet.pdf