EPCOS (TDK) B32523R226K
B32523R226K picture photo
Mfg. Part Number
B32523R226K
Brief Description
CAP FILM 22UF 10% 63VDC RADIAL
Datasheet Download
B32523R226K.pdf
Availability of B32523R226K
QUANTITY
B32523R226K Order Process
Ship out your order
Specifications of B32523R226K
Internal Part NumberEIS-B32523R226K
Standard Package1,800
PackagingBulk
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC40V
Voltage Rating - DC63V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension1.043" L x 0.472" W (26.50mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)0.866" (22.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.886" (22.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32523R226K
Related LinksB3252, B32523R226K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32523R226K Details Description
Related parts for B32523R226K
CAP ALUM 82UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 76 TYPEA 38POS datasheet.pdf
CONN SR MALE 6POS W/O XMAS BRWN datasheet.pdf
RES 1.02K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 7.62MM datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 7SKT SLD CUP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 50PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 360K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf