EPCOS (TDK) B32529C1153J189
B32529C1153J189 picture photo
Mfg. Part Number
B32529C1153J189
Brief Description
CAP FILM 0.015UF 5% 100VDC RAD
Datasheet Download
B32529C1153J189.pdf
Availability of B32529C1153J189
QUANTITY
B32529C1153J189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32529C1153J189
Internal Part NumberEIS-B32529C1153J189
PCN PackagingB32529 Series Box Length 31/Aug/2012
MKT B32529 Box Size 31/Aug/2012
MKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package11,200
SeriesB32529
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.015µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.256" (6.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32529C1153J189
Related LinksB32529C, B32529C1153J189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32529C1153J189 Details Description
Related parts for B32529C1153J189
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 12V datasheet.pdf
REG 5V 2A 12PSIP HORZ 12-SIP datasheet.pdf
RIVET SNAP 0.295" NYLON BLACK datasheet.pdf
IC CLOCK GEN 3.3V/5V 16-SOIC datasheet.pdf
METRAL RCT RA PF 4X6 datasheet.pdf
IC TEMP SENS/SWITCH 65C 6LLP datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
TERM BLOCK MOD FEED-THROUGH GRAY datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 440VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf
TRANS RF N-CH 330W 50V datasheet.pdf